Dokumentu tulkošana

Notariālie un biroja apliecinājumi

NOTARIĀLI APSTIPRINĀTI TULKOJUMI

Notariāli apstiprināti tulkojumi vairāk nekā 95 valodās, tai skaitā latviešu, krievu, angļu, lietuviešu, igauņu un daudzās citās. Veicam arī ārzemēs izsniegtu dokumentu tulkošanu. Tulkošanu veic pieredzējis tulkotājs, kurš ikdienā tulko juridiskus tekstus un veic dokumentu tulkošanu, savukārt zvērināts notārs tulkojumu notariāli apstiprina, pārliecinoties par tulkotāja kvalifikāciju un brīdinot par atbildību par apzināti nepareizu vai nepatiesu tulkojumu.

Tulkojums kopā ar dokumenta oriģinālu tiek uzrādīts zvērinātam notāram, kurš tos salīdzina un apstiprina.

Notariāls tulkojumu apstiprinājums visbiežāk vajadzīgs, tulkojot šādus dokumentus:

 • laulības, dzimšanas, miršanas un citas apliecības;
 • diplomus par iegūto izglītību (vidusskolas, augstskolas);
 • medicīniskās izziņas;
 • dažāda veida līgumi;
 • tiesas lēmumi;
 • atļaujas;
 • dažādas pilnvaras un citus juridiskus dokumentus.

Ja vēlaties pasūtīt notariāli apstiprinātu tulkojumu, ir jāpārliecinās, ka Jūsu rīcībā ir pilnībā noformēts un juridiski spēkā esošs dokuments.

Šādā dokumentā ir norādīts:

 • dokumenta autora nosaukums;
 • dokumenta izveides datums;
 • paraksts (-i).

TULKOJUMI AR BIROJA APLIECINĀJUMU

Ja tulkojumu nav nepieciešams notariāli apstiprināt, bet tam ir vajadzīgs oficiāls apstiprinājums par tulkojuma pareizību ar juridisko spēku, iesakām veikt biroja apliecinājumu.

Biroja apliecinājums nozīmē to, ka dokumenta tulkotājs ar parakstu apstiprina, ka tulkojums ir veikts pareizi un atbilst oriģinālam. Šo apliecinājumu kopā ar tulkojumu piešuj pie dokumenta kopijas vai oriģināla.

Sazinieties ar mums un uzziniet vairāk! 27870889 | info@tulkot.lv

Jurists ABC - Tulkot.lv atsauksmes
Toms Ritums, “Jurists ABC”
Ļoti apmierina sadarbība ar Tulkot.lv, komunikācija ir zibenīga. Ļoti patīk darbu izpildes ātrums – ja ir palūgts, lai darbu izpilda dienas laikā, dažkārt nosūtīto materiālu atsūta jau dienas vidū. Noteikti pie iespējas rekomendēšu vērsties tieši pie Tulkot.lv! Esat labākie!
FleetComplete - Tulkot.lv atsauksmes
Viesturs Rijnieks, “FleetComplete”
Kopš sadarbojamies ar Tulkot.lv, uzticam Tulkot.lv tulkot pilnīgi visu, sākot ar nelieliem reklāmas materiāliem un rakstiem mājaslapai, kā arī beidzot ar vērienīgākoais projektus – pati pašu mājaslapau. Sadarbība notiek ļoti raiti, profesionāli un pozitīvi.
SIA Dzintaru koncertzāle - Tulkot.lv atsauksmes
SIA Dzintaru koncertzāle
Sadarbība ir ļoti veiksmīga un patīkama, darbi vienmēr tiek paveikti ļoti operatīvi. Paldies par to!
Noskaidrojiet tulkojuma izmaksas ātri un ērti. Sazinieties jau šodien!

Kvalitatīvi valodu pakalpojumi

Nodrošinām rūpīgi un kvalitatīvi veiktus pakalpojumus. Vajadzības gadījumā darbam piesaistām redaktoru un korektoru. Strādājam atbilstoši ISO 9001 un 17100 standartu prasībām.

Izdevīgas cenas

Piedāvājam konkurētspējīgas cenas. Pakalpojumiem nav uzcenojuma par nozaru tekstu sarežģītību vai nozares specifiku tulkošanu. Lielākiem pasūtījumiem piedāvājam elastīgu atlaižu sistēmu.

Zinoši speciālisti

Sadarbojamies ar vairāk nekā 2900 pārbaudītiem un zinošiem valodu speciālistiem visā pasaulē. Viņi pārzina ne tikai attiecīgās valodas, bet arī nozares.

Visi pakalpojumi

Kas ir notariāli apstiprināts tulkojums un kādi ir tā veidi

Notariāli apstiprināts tulkojums (arī notariāli apliecināts tulkojums) ir dokumenta tulkojums, kura pareizību ar savu parakstu apstiprina šā dokumenta tulkotājs un pēc tam zvērināts notārs. Zvērināts notārs neapliecina dokumenta izdošanas likumību, bet pārbauda un apliecina tulkojuma atbilstību uzrādītājiem dokumentiem.

Notariālais apstiprinājums ir gatavs 1–2 darbadienu laikā kopš tulkojuma saņemšanas.

Pastāv divu veidu notariāli apstiprinājumi:

 1. Notariāls apstiprinājums pie dokumenta oriģināla. Šajā gadījumā dokumenta tulkojums tiek caurauklots pie dokumenta oriģināla, to apstiprina un apzīmogo zvērināts notārs un tulkojums turpmāk tiek uzskatīts par daļu no dokumenta.
 2. Notariāls apstiprinājums pie dokumenta kopijas (noraksta). Šajā gadījuma no dokumenta oriģināla tiek veikts noraksts jeb kopija, tam piestiprina dokumenta tulkojumu un zvērināts notārs apliecina gan dokumenta noraksta atbilstību oriģinālam, gan dokumenta tulkojumu.

Ņemiet vērā! Ja nepieciešams apliecināt dokumenta kopiju, ir jāiesniedz arī dokumenta oriģināls, lai notārs to var salīdzināt ar dokumenta norakstu.

Lai tulkojumu notariāli apstiprinātu, tam ir jāatbilst noteiktiem standartiem. Zvērināts notārs nepieņem notariālai apliecināšanai dokumentus, kas ir nepareizi noformēti vai juridiski spēkā neesoši, piemēram, dokumentus uz vairākām kopā sastiprinātām lapām ar acīmredzamām lapu atvienošanas pazīmēm vai ārvalstu dokumentus bez attiecīgas legalizācijas.

Informācijai! Notariāli apstiprināts tulkojums vai tulkojums ar biroja apliecinājumu reizēm tiek kļūdīgi dēvēts par zvērinātu tulkojumu vai tulkojumu ar zvērināta tulkotāja parakstu. Svarīgi atcerēties, ka Latvijā nepastāv statuss “zvērināts tulkotājs” un jēdziens “zvērināts tulkojums”. Šajā gadījumā ir nepieciešams notariāli apstiprināts vai biroja apliecināts tulkojums.

Sazinieties ar mums un uzziniet vairāk! Labprāt atbildēsim uz jautājumiem. 27870889 | info@tulkot.lv